Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Vissa dagar är saknaden fruktansvärd men då brukar jag trösta mig med att tänka på att vi var tillsammans i över 40 år.
Klen tröst men få förunnat.
Älskar dig för evigt.
Älskade mamma!
Imorgon skålar vi för året som gått och året som komma skall. Jag ska särskilt skåla för dig!
Jag ska leva varje dag, precis som du gjorde. Jag vet att du ville leva, du var den som levde mest av oss alla. Det fanns inget som stoppade dig, du gav aldrig upp. En starkare person finns inte. In i det sista sa du - jag ska bara samla kraft. Kanske är de det du gör nu …
Din styrkan, din glöd, det modet – det är arvet du lämnar i mig. Och jag bär det med stolthet!
Du är alltid med oss. <3
Denna Julen blir knappast som vanligt.
Jag är glad att jag fick dela alla dessa åren med dig.
Utan dig hade jag nog varit en helt annan person.
Som du brukade säga jag formade honom som jag ville ha honom HiHIHI
Saknar alla minnen när vi delar skratt, tårar, medgångar och motgångar.
Dins för evigt Älskar dig.
Åhhh mitt hjärta värker och mina tårar rinner då jag precis fick reda på du gått en trappa upp
Finaste underbara snäcka jag vet att du hör mig och känner min kram jag sänder uppåt till dig✨✨
Du vet också att ditt skratt och busiga blick kommer jag aldrig glömma 🙏✨💖Kommer bära med mig varje kram i mitt hjärta 💕
Jag vet du är med de du älskar här på jorden underbara tills ni ses igen 🙏✨kärleksband är för evigt 🙏♾️💖
Du är nu i totalt ljus och kärlek och mår bra igen 🙏✨
Till Pontan och din familj beklagar jag av hela mitt hjärta och skickar massa tröstande kärlek i er så fruktansvärt svåra tid💖
Jag tänker på dig varje dag.
Saknar ditt skratt och ditt leende och din positivitet.
Jag försöker tänka som du om att det finns alltid någon som har det värre.
Men det är svårt.
Älskar dig för evigt
Dins Pontus
Älskling
Nu har jag haft ett par av dom där otäcka dagarna när jag saknar dig 24/7 och gråter helt plötsligt.
Det känns hopplöst och meningslöst emellanåt. Men som vi brukade säga till varandra. Vi ger aldrig upp frivilligt.
Som jag och Nicole sa till dig så tar vi hand om varandra. Även om det är en klen tröst så lever du vidare genom oss.
Vi säger ofta så här gjorde Mamma, det tyckte Anneli, kommer du ihåg när ........... osv
Folk pratar om att livet går vidare men det är inte sant. Första halvlek av mitt liv avslutade vi tillsammans 11/4-25 och det livet kommer inte att gå vidare.
Andra halvlek kommer vara något helt................................... annat eftersom vi saknar två kärleksfulla och älskade medspelare
Anneli o Micke vi saknar er sjukt mycket
Dins Pontus
Ibland tänker jag, bara för några sekunder, att du är och samlar kraft, återhämtar dig för att snart bli bättre. Men lika fort kommer jag på mig själv, att så är det inte. - det gör ont, sjukt ont. Just då känns som att jag ska gå sönder och aldrig sluta gråta.
Jag saknar dig varje dag och det vet jag att din bästavän också gör. Det gör ont att se honom bära sin sorg. Men mitt i allt det tunga, så tar han hand om mig, precis som han lovade. Han gör sitt bästa, varje dag, fast jag vet att han själv är trasig inuti. Han gör det för dig, för oss med den kärlek ni delade.
Vi finns för varandra men du fattas oss hela tiden. Din styrka bar oss fast att det var du som hade det svårast, din omsorg formade oss och din närvaro fyllde våra dagar.
Din röst lever kvar i våra minnen och ditt skratt värmer våra hjärtan när det behövs som mest.
Din kärlek är min kraft - det som hjälper mig att ta nästa steg, att leva, att våga vara glada och skratta igen.
Tack mamma, för att du var - och alltid kommer vara - just den du är.
Jag älskar dig för evigt