Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Karin Mårtensson2026-04-28Act Svenska kyrkans katastrofarbete
Du kommen är av ljus en gång, till ljuset går du åter,
du går till Den som livet är och evigt dej i kärlek bär
och evigt leva låter,
du lämnar en förgänglig del och går till Den som gör dig hel
i kärlek som ej gränser vet.
Där är din Gud och evighet (Burman)
Vila i Frid
Karin och Stig
Kära Eva-Britt, tack för alla de olika ställen som vi har möts på där vi har minst anat det. Senast Marita Dahlman 2026-04-27
Agneta Ljungberg
2026-04-27
Tack för allt vi delat. Samtal, katekumenat, kören, gudstjänster, förböner, att vi var förtroendevalda båda två och att du var med på min diakonvigning. Du fattas mig!
Älskade mamma, svärmor och farmor.
Tack för alla fina minnen, din värme och all kärlek du gav oss.
Du kommer alltid att finnas i våra hjärtan.
Vi saknar dig. Vila i frid.
Med goda minnen bevarad.
"Saliga visshet, ljuvliga ro!
Nu jag hos Jesus vilar i tro,
väntar vad intet öga har sett,
väntar vad Herren själv har berett.
Han är min glädje, han är min sång....."
sv ps 259 vers 3
En gåva har överlämnats till EFS mission
Ingrid o Lars Persson
Kära Eva-Britt! Jag saknar dig, saknar din humor, ditt perspektiv, och att träffa på dig i alla möjliga sammanhang. Där du är nu, är en bättre plats för att du är där. Och du har det bättre, för att sjukdom inte längre lägger hinder i vägen för det du vill göra. Jag tänker mig att du nu vandrar på Pilgrimsleden, med Gud själv vid din sida, med solen i ansiktet och en mild bris som fläktar. Och jag ser fram emot den dagen vi möts igen.