Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Erik var så unik i hur varm och snäll han var som person. Alltid glad och intresserad, och spred sin glädje till alla omkring sig.
Din bortgång är en enorm förlust för hela familjen. Vi bär med oss så många fina minnen tillsammans, från både din och vår uppväxt, som alltid kommer att finnas kvar hos oss.
All kärlek och saknad fina fina Erik,
Jessica, Bianca, Ildiko och Claes
Jag hade förmånen att arbeta tillsammans med Erik på Telavox i ungefär fyra år, och under den tiden blev han inte bara en fantastisk kollega utan också en väldigt fin vän.
Erik var en av de varmaste och mest inkluderande människor jag har träffat. När jag var ny i Malmö och allt i livet kändes nytt och lite läskigt var han en av dem som direkt fick mig att känna mig välkommen. Det var typiskt Erik, han såg människor, tog sig tid och fick andra att känna sig som en del av gemenskapen.
Jag har arbetat i närmare två decennier och kan utan tvekan säga att Erik är den roligaste människan jag någonsin har arbetat tillsammans med. Hans sjuka humor, tävlingsinstinkt och förmåga att få människor omkring sig att skratta har gett mig några av mina allra roligaste minnen från arbetslivet.
Men bakom all humor fanns också en otroligt omtänksam människa. Erik fanns där när livet var jobbigt, lyssnade, gav perspektiv och fick en att tro lite mer på sig själv. Han stod alltid i mitt hörn.
Jag kommer att bära med mig oerhört många skratt och fina minnen från våra år tillsammans. Jag är väldigt tacksam för att jag fick lära känna dig, Erik.
Du är otroligt saknad! Vila i frid min vän ❤️🕊️
Erik - min fina vän. Ledsen vi aldrig hann ses efter semestrarna och du aldrig fick träffa Ayla. Tror du hade älskat henne, och hon dig.
Hoppas du har tillgång till massor med sött och åtminstone en katt att hålla dig sällskap, var du än är.
Vila i frid, finaste Lundavän.
Jag och Erik växte upp tillsammans och var nära vänner från tonåren upp till -- och igenom -- hela vuxenlivet. Erik var helt unik med sitt skarpa intellekt, humor, värme och outtröttliga optimism. Hans nyfikenhet och starka empatiska förmåga gjorde honom omtyckt och älskad vart han än gick.
Eriks plötsliga bortgång smärtar något obeskrivligt, och jag får fortfarande tårar i ögonen när jag tänker på och reflekterar över allt vi gjort tillsammans och alla minnen vi skapat under 30+ år av vänskap.
Du berättade för mig att du ville leva för evigt - och att det hade varit något du skulle varit beredd att offra allt för. Jag önskar att jag hade kunnat få dig att återvända till oss, men det kan jag inte, men jag kommer att förvalta minnet av dig och allt vi upplevt tillsammans så gott jag kan - i alla fall tills min dag kommer.
Jag har en bit kvar att gå, men vi ses längre fram, min vän. Jag hoppas att de har schyssta speldatorer och Frödinges kladdkaka i himlen.
Tack för allt.
Din vän Christian